Sabo Terlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Sabo Terlik Seçimi Nasıl Yapılır?  Sabo Terliğin Bilinen Faydaları Neler?

Sabo terlik geçmişi Türkiye'de uzun yıllardan beri satılan asıl amacı tıbbı kullanım olan ortopedik bir terliktir. Türkiye'de ilk olarak sağlık kuruluşu alanında ki personeller doktorlar hemşireler tarafından tercih edilen  sabo terlikler. Konforu ve vücuda sağlıklı etkileri zamanla gözle görülür bir şekilde fark edildikçe hemen hemen her alanda aktif olarak kullanılmaya başladı. Ayak ve bacaklarında  ağrı olan hastalar ve uzun süre boyunca çalışma koşulları yüzünden ayakta zaman geçiren insanlar tarafından fazlaca tercih edilmektedir.

Sabo Terlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ?

Tespit edilmiş bir çok faydası olan sabo terlik ayak kısımlarında sorun yaşayan hastalara doktorlar tarafından oldukça fazla tavsiye edilmektedir. Sabo terliğin biraz da vücuda ne gibi pozitif etkilerde bulunduğundan bahsedecek olursak;

  • Ayağın altında bulunan zayıf noktaları sinirleri ve kasları yumuşatarak ağrıların önüne geçer ve çok daha konforlu bir çalışma performansı sunar.
  • Erkek anatomisinin yaratılışına göre ağırlık en çok omuz, bacak kısmı ve ayak topuklarına yüklenilen bölgelerdir.
  • Topuk kısmına yürürken daha az mikarda baskı uygulayarak vücudunuzda bulunan ve neredeyse hayati öneme sahip olan kılcal damarların daha güzel ve rahat bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Genelikle halk arasında  hastane terliği olarak da bilinen sabo terlik diz kapağından sorun yaşayan hastalar için çok önemlidir. Yürürken dizin rahat sistematik bir şekilde çalışmasını sağlar ve ağrıyı yüksek oranda azaltır.

Hemşire terliği olarak da adlandırılan sabo terliği hastanenin yoğun koşuşturucu ve hareketli ortamında sağlık çalışanlarına özel bir şekilde tasarlanarak ortopedik bir terlik olmak özelliğini taşımaktadır. Kullanıcıların etkileri kısa bir süre içerisinde fark edilerek bu terliği geri kalan insanların ihtiyaçlarına göre tekrar dizayn edilip piyasaya sürülmüştür.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?