Hepsiforma.com’dan Forma Satın Al!

FORMA SATIN AL
Bir işletmenin ciddi,disiplinli ve köklü olduğunun en büyük göstergesi,Firmadaki personellerin görünüş biçimleri ile belirlenir ki konusu geçen firma hastane gibi görünüş şekli kadar hijyenin de söz sahibi olduğu bir alan ise bu konu daha da belirgindir ve bu sebepten dolayı sağlık sektörü formaları konusu daha da fazla önem kazanır.
Sağlık sektörü devlet kurumu veya özel kurum olmaksızın çalışma üniformaları hususunda en narin çalışma alanlarıdır.Boylarından renk tonlarına, ortopedik terliklerinden bonelerine her bir kalem giysinin hastane sektöründe bir anlamı vardır.Bu konuyla ilgili literatür araştırması yapmanıza gerek yok bakarsak.Neredeyse hepimiz biliriz ki ameliyat içerisinde olan hemşireler yeşil hemşire üniformaları giyinirler.Hastanelerdeki kat hemşireleri lavivert renginde formalar giyer çoğunlukla.Aslında bakacak olursak bu iş üniformaları renklerindeki seçimler bugunümüz yenilemelerinin bir sonucudur.Asaletin ve saflığın göstergesi olarak bilinen beyaz renkte kullanılan kullanılan dönemlerde her roldeki çalışanların doktor gibi görünüyor olmasından kaynaklı karmaşanın önüne geçmek için yapılan düzenlemelerden söz ediyoruz.Her alan için farklı renk çalışma üniformaları olmasının temel nedeni budur.Renk çeşitleri yüzünden soru ya da karmaşaya çıkmadan her bir hastane görevlisi bölümünün kıyafetini giymektedir.
Renk çeşitlerinin olduğu kadar iş kıyafetleri ve giysi kumaşları da çok önemlidir. Misal ATT yani acil tıp teknisyenlerinin üzerinde bulunan yaz kış birbirinden farkı olmaksızın kesinlikle reflektörlü giysileri giymeleri zorunlu tutulmuştur. Gece gündüz hareket halinde olan acil tıp teknisyenleri, gece karanlık zamanlarda kazalara neden olamamak için geceleri parlama yapan reflektörlü çalışma üniformaları giymek ve bununla birlikte doğacak kazaların önüne geçmekle sorumludur.
Sağlık sektörü üniformaları ismi geçtiğinde aklınıza neler geliyor bilemiyorum fakat bu konuyu maddeler şeklinde yazmak istiyorum. Ne kadar çok geniş bir ihtiyaç olduğunu görmeniz açısından yarar olacağına inanıyorum.
·Hastane Kumaşları
·ATT Üniformaları
·Ambulans Giysileri
·Çalışan Önlükleri (Mekanik çalışan,Temizlik personeli)
·Doktor Önlükleri
·Hastane Önlükleri
·Hemşire Üniformaları (Ameliyat hemşiresi,Baş hemşire,kat hemşiresi)
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?