Hemşire Kıyafeti Çeşitleri

HEMŞİRE KIYAFETİ

Sağlık sektörü çalışanları arasında en düzgün biçimde  hizmet verenlerden biri de hemşirelerdir. Bundan dolayı kullanmakta oldukları hemşire giysisi de hareketli bir tempoya uyum sağlayabilecek bir formda hazırlanmış olmalı. Peki, kıyafet seçiminde bulunurken nelere öneme vermemiz gerekiyor? Hemşireler kendilerine en çok uyan kıyafeti nasıl seçebilir? Sağlık sektörleri kurumsal imaj bakımından nasıl formalara yönelmeli?

İlk olarak giysi modellerinin bütününe olduğu gibi hemşire kıyafetlerinde de öncelikle kumaş kalitesine önem verilmesi gerekiyor. Terlemeye sebep olmayan ve pamuklu kumaşlardan üretilmiş olan kıyafetlerin tercih edilmesi beden sağlığı açısından da önemlidir. Terikoton ya da alpaka kumaşlar hemşire üniforması dikiminde sürekli kullanılan kumaş çeşitleri olabiliyor.

Hemşire Forması Nasıl Seçilir?

Değişik giyim tarzlarına uygun olan tesettür hemşire kıyafetleri gibi ürünler için de artık özel üretim yapılması gerekmiyor. İnternetten bu tür ürünleri kolaylıkla,hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.Önem verilmesi gereken başka bir nokta da üretimin kaliteli olmasıdır. Çünkü ele geçen forma modelleri sık bir şekilde yıkanıyor ve deforme olmadan, sökülmeler oluşmadan kullanılması gerekiyor. Bu hususta istenileni karşılayan bir işçilik kalitesine ihtiyaç doğuyor.
Tabiki de hemşire üniforma modelleri düzenlemesine de dikkat edilmesinde yarar var. Bedeninizi rahatsız etmeyen ve hareket kabiliyetine engel olmayan modellerin tercih edilmesi gerekir. Bu yüzden kesinlikle klasikleşmiş beyaz formalara yönelmek şart değil. Birbirinden değişik renklerde ve farklı modellerde kumaşlardan üretilen modeller de şık bir seçim olabilir.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?