Hastane Üniforma Çeşitleri

Hastane Üniforması Nedir?
Sağlıklı bir hayat sürmemiz için ter akıtan ve birkaç olaylarda hayatımızı bile kurtaran doktorlarımızın giymiş olduğu doktor ve hemşire üniformaları da mesleklerine has olacak biçimde üretilmektedir. Zira doktorların ve hemşirelerin iş tempoları, herhangi biri ile meslek mensubuna benzerlik göstermez. Çok fazla ağır iş zamanları altında iş gören ve birkaç olayların 10 saati aşan ameliyatlara giren doktorlar ve hemşirelerimizin giymiş olduğu hastane üniformaları bazı özellikleri taşımak durumundadır.
Bu üniformaların en dayanıklı malzemeden dikilmesi, sürekli yıkanmasına rağmen eski bir hale gelmemesi, kaliteli olması ve doktorların ve hemşirelerin rahat edebileceği kalıplar ile dikilmesi gerekmektedir. Birinci sınıf malzemeden dikilen bu üniformalar hakkında daha çok ayrıntılı bilgiyi makalemizin devamında bulabilirsiniz.
Kaliteli Bir Doktor Önlüğü Nasıl Olmalı?
Doktor önlükleri, sağlık kuruluşlarının ve doktorların çalışma ortamları sebebiyle çok sık kirlenir. Bu kirler de yıkanınca hemen çıkamayan kan, idrar veya ilaç lekeleridir. Bu sebepten dolayı doktor önlükleri çok sık ve bazen sıcak sularda yıkanmaya maruz kalabilir.
Dayanıklı bir hastane üniformasının ütülenmesi rahat olmalı ve giyildiği zaman uzun bir süre birbirine lazım. Doktorlar ve hemşireler çok tempolu bir çalışma süresine sahip oldukları için 1-2 saat geçtikten sonra kırışan hastane kıyafetleri göze hitap etmeyen bir görünüşe neden olacaktır. Hem dayanıklı hem de ekonomik hastane üniformalarını satın almak için sitemizi ziyaret edin.
En Kaliteli Doktor Önlüğü Nerede Satılır.
Kaliteli olmayan hastane üniformaları 10 veya en kötü 20 yıkamadan sonra renk tonu kaybına uğrar ama doğal alpaka kumaştan dikilen hastane üniformalarında bu olay görülmez. Uzun zamanlar güven içinde giyilebilen bu dayanıklı hastane üniformaları delinme ve yırtılma gibi olaylara da dayanıklıdır.
Hareket halindeyken aynı zamanda rahatlığı hissetmek, satın aldığınız üniformayı uzun seneler giyebilmek için daha fazla zaman harcamadan sitemizi ziyaret ederek kendinize en uyumlu hastane üniformalarını bulabilirsiniz.
Doktor Önlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
Hastane üniformaları herkesin biliyor olduğu beyaz renk alpaka kumaşlardan dikilmektedir. Fakat alpaka kumaşında türleri, ücretleri ve dayanıklılığı veya kalitesiz olanları bulunur. Geçmiş günlerde sarı renk kalın alpaka kumaşlar kullanılıyorken artık zamanımız teknolojisinde dikilen kumaşlar optik beyaz yani saf beyaz renk ve biraz daha incedir. İnce kumaş olması sizi yanıltmasın dikkat edilmesi gereken yumuşak bir kumaşa sahip olması ve bedeninizi rahat bir şekle getirmesi ve nefes almasıdır. Kalın ve sert kumaştan üretilen bir üniforma kesinlikle sizi rahat ettirmez. Çıtçıt artık beyaz renk hastane üniformasının?? bir parçası biçimine gelerek neredeyse düğmeli üniformaları unutturdu. Düğmeli üniformalarda en büyük problem hareket halinde kopan düğmelerin bir kez daha dikilmemesi ve kötü bir görünüş doğurmasıydı. Pas tutmayan ve dayanıklı kullanılan çıtçıylarla kıyafetleriniz konforlu bir kullanıma sahip olur. En dayanıklı alpaka kumaş hangisidir diye sorduğunuzu duydum gibi. Bu problemin cevabı en yumuşak hava geçirgenliği en yüksek seviye ve kar beyazı renkte olan bir üniforma kumaş çeşididir. Kalitesiz halde kullanılan çıtçıtlar gün geçtikçe bozulur kıyafeti denemeden evvel çıtçıtlarını teker teker sağlam mı diye kontrolden geçirin daha sonra üniformayı deneyip kollarınızı hareket ettirin iş zamanında sağlıklı bir görünüş sizlerin öz güvenini yükseltir fakat konforlu olmayan bir üniformayla hareket halinde olmak tam bir işkencedir.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?